Timbalan Yang di-Pertua Dewan Negara
control 1control 2control 3

Timbalan Yang di-Pertua Dewan Negara membantu dan mempengerusikan persidangan semasa ketiadaan Yang di-Pertua Dewan Negara.

NO. NAMA TAHUN
1 YB Senator Datuk Nur Jazlan bin Tan Sri Mohamed 19.06.2023 - kini
2 YB Senator Dato' Sri Dr. Haji Mohamad Ali bin Haji Mohamad 16.12.2020 - 10.05.2023
3 YB Senator Datuk Seri Haji Abdul Halim bin Abd. Samad 18.04.2016 - 02.11.2020
4 YB Senator Dato' Sri Doris Sophia Brodie 26.01.2012 - 11.03.2016
5 YB Senator Datuk Armani binti Mahiruddin 08.07.2009 - 20.12.2011
6 YB Senator Dato' Ir. Wong Foon Meng 07.06.2004 - 06.07.2009
7 YB Senator Datuk Haji Gapar bin Gurrohu 08.05.2001 - 22.10.2003
8 YB Senator Dato' Michael Chen Wing Sum 29.05.1997 - 05.12.2000
9 YB Senator Dato' Adam bin Kadir 13.04.1992 - 12.06.1995
10 YB Senator Dato' Chan Choong Tak 28.12.1989 - 16.12.1990
11 YB Senator Dato' Tan Peng Khoon 13.07.1988 - 27.12.1989
12 YB Senator Tan Sri Datuk Abang Haji Ahmad Urai
bin Datu Hakim Abang Haji Mohideen
29.07.1985 - 10.07.1988
13 YB Senator Tan Sri Datuk Sulaiman bin Ninam Shah 14.12.1982 - 01.04.1985
14 YB Senator Jeneral Tan Sri Abdul Hamid bin Bidin 13.04.1981 - 28.07.1982
15 YB Senator Tan Sri Datuk S.O.K. Ubaidulla 22.03.1971 - 31.12.1980


 

 


Kemaskini terakhir pada: 10 Julai 2023 | Hits: 203656

SPR Malaysia
HRMIS
MyGov
JPM
IIM
JAN
JAN
DBP
E-Vetting
myGov Mobile
eprolehan
Suruhanjaya Pencegahan Rasuah Malaysia
Government Procurement Information System
Government Procurement Information System
Bahagian Istiadat dan Urusetia Persidangan Antarabangsa
Kemaskini Terakhir: 23/06/2024.
Paparan menarik, 1024 x 768 dengan Mozilla Firefox 3+, Google Chrome 5+ and Internet Explorer 8+.
2024 © Hakcipta Terpelihara Parlimen Malaysia
Halaman dijana dalam 0.025 saat v5
WEB MOBILE
www.parlimen.gov.my