Timbalan Yang di-Pertua Dewan Rakyat
control 1control 2control 3

Kedua-dua Timbalan Yang di-Pertua Dewan Rakyat membantu Yang di-Pertua Dewan Rakyat dan mereka mempengerusikan persidangan secara bergilir semasa ketiadaan Yang di-Pertua Dewan Rakyat.

NO NAMA TAHUN
1 YB Dato' Haji Mohd Rashid bin Hasnon 16.07.2018 - kini
2 YB Tuan Nga Kor Ming 16.07.2018 - kini
3 YB Datuk Seri Dr. Ronald Kiandee 28.04.2008 - 07.04.2018
4 YB Dato' Sri Haji Ismail bin Mohamed Said 24.06.2013 - 07.04.2018
5 YB Datuk Dr. Wan Junaidi bin Tuanku Jaafar 28.04.2008 - 04.03.2013
6 YB Datuk Dr. Haji Yusof bin Yacob 17.05.2004 - 12.02.2008
7 YB Datuk Lim Si Cheng 20.12.1999 - 12.02.2008
8 YB Dato' Muhammad bin Abdullah 20.12.1999 - 03.03.2004
9 YB Datuk Haji Juhar bin Haji Mahiruddin 05.12.1990 - 10.11.1999
10 YB Dato' Ir. Ong Tee Keat 11.06.1990 - 10.11.1999
11 YB Tuan D.P. Vijandran 08.10.1986 - 23.02.1990
12 YB Tuan Mohamed Amin bin Haji Daud 08.10.1986 - 04.10.1990
13 YB Dr. Abdul Hamid bin Pawanteh 26.10.1984 - 18.07.1986
14 YB Dato' Dr. Hee Tien Lai 14.06.1982 - 26.07.1983
15 YB Datuk Mansor bin Othman 23.10.1978 - 28.03.1982
16 YB Tuan Azahari bin Md Taib 21.03.1978 - 11.06.1978
17 YB Tan Sri Syed Naser bin Ismail 06.11.1974 - 08.01.1978
18 YB Tan Sri Datuk Haji Nik Ahmad Kamil bin Haji Nik Mahmood 09.03.1971 - 13.07.1974
19 YB Tuan Syed Esa bin Alwee 25.11.1964 - 19.03.1969

Kemaskini Terakhir pada: 3 Oktober 2019 | Hits: 94121

SPR Malaysia
HRMIS
MyGov
JPM
IIM
JAN
JAN
DBP
E-Vetting
myGov Mobile
eprolehan
Suruhanjaya Pencegahan Rasuah Malaysia
Government Procurement Information System
Kemaskini Terakhir pada: 29/05/2020.
Paparan menarik, 1024 x 768 dengan Mozilla Firefox 3+, Google Chrome 5+ and Internet Explorer 8+.
2020 © Hakcipta Terpelihara Parlimen Malaysia
Halaman dijana dalam 0.033 saat v5
WEB MOBILE
www.parlimen.gov.my